Güneş Işınlarından Cildinizi Koruyun !

Yaz aylarının gelmesiyle birlikte cildinizi güneşten korumak için harekete geçmeniz gerekir. Güneş ışınlarına çok fazla maruz kalan ciltlerde zamanla cilt lekeleri oluşabiliyor, cilt erken yaşlarda kırışıyor ve ciltte tahriş meydana geliyor. Özellikle yazın cildinizi güneşten korumaya özen göstermeniz gerekiyor. Güneş ışınlarının zararlı etkilerinden cildinizi korumak için yapması gerekenleri Dr. Tuba Kavala sizler için bilgilendirdi…

 

Cildinizin daha uzun süre genç kalmasını sağlamak ve erken yaşlanma belirtileriyle karşı karşıya kalmamak için cildinizi her mevsim güneş ışınlarının zararlı etkilerinden korumanız gerekir.

Özellikle yaz aylarının yaklaşmasıyla birlikte cildinizi güneşten korumanın yöntemlerini arıyorsanız bu yazımıza dikkatle göz atabilirsiniz.

GÜNEŞ KORUYUCU SÜRMEDEN DIŞARI ÇIKMAYIN !

Cildinizi güneşten korumanın ilk kuralı güneş Koruyucu kullanma alışkanlığı edinmenizden geçiyor. Cildinize uygun bir güneş kremi alarak her mevsim dışarı çıkmadan önce kullanmanız öneriliyor. Yaz aylarında güneş koruyucu kullanımını daha sık hale getirmeniz cildinizi korumanızı sağlar.

Yazın güneşin zararlı etkilerinden cildinizi korumak istiyorsanız dışarı çıkmadan 30 dakika önce güneş kreminizi sürmelisiniz. Ayrıca güneş koruyucu gün içerisinde tazelemelisiniz.

BELİRLİ SAATLERE DİKKAT!

Güneş ışınları saat 10.00 ile 16.00 arası çok dik açı ile gelir. Bu da cildinizin güneş ışınlarına daha fazla maruz kalması anlamına gelir. Cildinizi güneşten koruyabilmek için eğer mecbur değilseniz bu saat aralığında dışarı çıkmamaya özen gösterin. Eğer dışarı çıkmanız gerekiyorsa cildinize güneş koruyucunuzu sürün. Şapka ya da gözlük için yüzünüzü güneşten koruyun. Vücudunuz için açık renkli kıyafetler tercih edin.

KIYAFET SEÇİMİ ÖNEMLİ

Güneşten kaçınmanız mümkün olmadığı alanlarda kıyafet seçiminiz büyük önem taşıyor. Pamuklu, açık renkli güneşi yansıtacak kıyafetler, başı ve gözleri korumak için şapka ve güneş gözlükleri tercih edildiğinde güneş ışınlarının zararlı etkilerinden kendinizi koruyabilirsiniz. Bütün bu önlemleri almadan sadece güneş koruyucu kullanarak güneşin zararlı etkilerinden tam olarak korunmak mümkün olmaz.

CİLDİNİZİ NEMLİ TUTUN

Cildiniz nemsiz kaldığında dış etkenlere karşı daha savunmasız hale gelir. Cildinizi bu sebeple düzenli olarak nemlendirmeniz gerekir. Sabah ve akşam olmak üzere günde 2 defa cildinize su bazlı bir nemlendirici uygulayarak cildinizi nemli tutmayı sağlayın. Ayrıca özellikle yaz aylarında bol su tüketmeye özen gösterin. Su cilt için müthiş bir nem kaynağı görevi görür. Cildiniz gün içerisinde kaybettiği nemini size geri kazandırmaya yardımcı olur.

OZONLU GÜNEŞ KORUYUCU BİLGİLENDİRME

Hassas ciltleri güneşin zararlı etkilerinden korumak için çok yüksek koruma sağlayan UVA-UVB filtreleriyle formüle edilmiştir. Formülündeki E Vitamini ve ozon, güneşin zararlı etkilerine karşı narin ciltleri bir kalkan gibi koruma özelliğine sahiptir.

Hindistancevizi özü içeren yoğun nemlendirici özelliğe sahip formülü hassas ciltleri besler. Suya dayanıklı, hızlı emilen yapısı ve hindistancevizi kokusuna sahip Ozonlu Güneş Koruyucu Süt, ozon içeriği sayesinde hücre yenilenmesine yardımcı olarak güneşten gelen ve bizim için faydalı olan ışınların bertaraf edilmeden deri altına nüfuz etmesine yardımcı olur.

Sadece güneş ışığı değil, tüm ışık ve ışınlara karşı koruma özelliği vardır.

PH 5.5 değeri ile cildin doğal koruyucu tabakasını kuvvetlendirir. Cildi pürüzsüzleştirir. Tüm cilt renkleri ve cilt tipleri için uygundur.

4 saat boyunca etkin koruma sağlar.

Soft kokusu ile rahatlatıcı ve ferahlatıcı etkiye sahiptir.

“Dünyayı Güneşin zararlı ışınlarından koruyan OZON ile siz de korunun.”

Ozonlu Güneş Koruyucu Kullanım Şekli

Güneş Koruyucu Ozon Sütünü güneşe çıkmadan yarım saat önce deriye iyice nüfuz edecek şekilde sürünüz.

Makyaj altına da kullanılabilirsiniz.

Ozonlu Güneş Koruyucu Yan Etkileri

Bilinen hiçbir yan etkisi yoktur.

Ozonlu Güneş Koruyucu Uyarılar | Önlemler

. Gün ışığı ve ısıya maruz bırakmayınız.

. Kullanmadan önce çalkalayınız.

. Göze temas ettirmekten kaçınınız.

. Haricen kullanılır. İlaç değildir, yan etkisi yoktur.

 

📌 (Bu ürün içeriği bilgilendirme amaçlı olup, tanı ve tedavi için lütfen doktorunuza başvurunuz.)