Kirpik Perma

Kirpik Perma Uygulamasının Faydaları Nelerdir?

Kıvrımı düzgün olmayan, düz veya aşağı yönlü kirpiklerin yukarı doğru doğal bir kıvrıma sahip olması amaçlı yapılan bir uygulamadır. Perma sonrası yapılan boya ile kirpiklerin daha hacimli ve uzun görülmesine katkı sağlar.

Kirpik Perma Uygulamasının Süresi ve Aşamaları Nedir?

Uygulanacak ilaca ve kirpiklerin tipine bağlı olarak kirpik perması uygulaması 30-45 dakika sürmektedir. Kirpik permasının temizleme, kirpiklerin bigudilere sarılması, ilaç uygulaması ve durulama aşamaları vardır. Kişi sedyeye uzanır, kirpikleri nemli bir pamuk ile silinir. Kirpik boyuna ve istenilen kıvrıma uygun bigudi boyutu seçilir. Kirpik diplerine özel yapıştırıcı sürülür ve bigudiler buraya konumlandırılır. Bigudinin üzerine sürülen yapıştırıcı ile kirpikler bigudi üzerine sarılır. Permanın birinci ilacı sürülür ve yaklaşık 15-20 dk beklenir. Süre sonunda nemli pamuk ile birinci ilaç alınır. İkinci ilaç sürülür ve 15-20 dk beklenir. Süre sonunda nemli pamuk ile ilaç silinir, bigudiler nemli pamuk yardımıyla hafif hareketlerle yuvarlatılarak çıkarılır. Boya istenmesi durumunda kirpik boyası kirpiklere sürülür ve uygulama son bulur. 30dk su değdirilmemesi gerekir.

Kirpik Perma Uygulaması Kimler İçin Sakıncalıdır?

Göz ve yüz bölgesinde herhangi bir enfeksiyon geçirenlere, gözleri alerjik yapıya sahip olan kişilere, 2 ay içerisinde göz veya göz çevresi operasyonu geçiren kişilere uygulama yapılması tavsiye edilmez. 18 yaşından küçüklere velisi olmaması durumunda uygulama yapılmaz.

Kirpik Perma Uygulaması Öncesinde ve Sonrasında Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Uygulamaya makyajsız gelinmesi gerekir. Varsa eğer lensler çıkartılmalıdır. Göz veya göz çevresi operasyonu geçirilmiş ise mutlaka uzmana bilgi verilmelidir. Uygulama sonrası ilk 30 dakika kirpiklere su değdirilmemeli ve 1 gün boyunca sıcak su ile duş alınmamalıdır. Hamam, sauna gibi aktivitelerden kaçınılmalı ve gözler ovuşturulmamalıdır.

Kirpik Perma Uygulamasının Yan Etkileri Nelerdir?

Uygulama sırasında gözlerin açılması durumunda ilaç kaçmasına bağlı olarak yanma, batma, kaşıntı hissi, kızarıklık, hafif bir şişlik oluşabilmektedir. Geçici komplikasyonlardır. Bu gibi durumlarda bol su ile durulanır. Steril göz yaşı damlaları yanma hissini hafifletebilir.

BİZİMLE İLETİŞİME GEÇİN