Çene Bölgesi Lazer Epilasyon

Kadınlarda özellikle çene bölgesinde görülen kıl ve tüylenme problemi bazı hormonal etkilerden kaynaklanmaktadır. Genetik nedenlerle de görülebilen bu tüylenme sorunu, hormonal etkilerin ortadan kaldırılması soncunda da devam edebilmektedir. Çene bölgesindeki ince tüylerin kalınlaşması sonrasında da estetik ve kozmetik problemler ortaya çıkmaktadır.

Klasik tüy alma yöntemi ile çene tüylerinin kalınlaşarak kalın yapılı kıllara dönüştüğü bu tablo, Çene Lazer Epilasyon yöntemi ile başarılı bir şekilde ortadan kaldırılabilmektedir. En iyi epilasyon yöntemi olan lazer epilasyon uygulamaları ile çene bölgesinde hızlı uzama özelliğine sahip kılların kökleri derinliklerine ve kalınlıklarına uygun lazer epilasyon cihazı ile etkin dozlar kullanılarak tahrip edilmekte ve yok edilmektedir.

Çene lazer epilasyonda önerilen lazer epilasyon seans sayısı ortalama 10-12 seanstır. Ancak lazer epilasyon seans sayısını kişinin kıl rengi, kıl yoğunluğu ve cilt rengi gibi faktörlerin etkilediğini unutmamak gerekir. Bu nedenle bazen ek seanslar gerekebilir.

Çene lazer epilasyonundan sonra da güneşten korunmak oldukça önemlidir. Uygun bir güneş koruyucu kullanılması önerilir.

BİZİMLE İLETİŞİME GEÇİN