Kalıcı Makyaj

Kalıcı makyaj veya daha doğru ismiyle “Mikro Pigment Uygulaması” mikro, steril ve tek kullanımlık bir iğne ile doğal ve mineral renklerin deri yüzeyinin hemen altına aşılanması işlemidir. Bu alerjik olmayan, ciltlerde özellikle yüz ve vücut kullanımı için tasarlanmış olup, katkı ve koku maddesi içermez. Kalıcı makyajın dövme ile karıştırılmaması gereklidir, ama aynı şekilde uzun yıllar ciltte kalarak doğal görünümü korur. Daha çok kozmetik-dövme sayılabilecek bu işlem sayesinde kaş, eye liner, dudak konturu ve pigmentasyon eksikliği (vitiligo) olan bölgelere uygulanmaktadır. Şekil bozuklukları giderilebilir. Böylece daha düzgün, bakımlı ve genç bir görünüm kazanılabilir. İstenen sonuçlara 1-2 seansta ulaşılır. Dayanıklılık süresi ortalama 1-3 yıldır.

Kaş

Kaşlar, yüzün ifadesini belirler. Zamanla yaşa bağlı olarak veya cımbızla alınma sonucunda kaş şekli bozulabilir, kaşlar seyrekleşebilir. Yüz şekline uygun bir şekil ve ten rengine uygun bir renk ile kaşlara doğal bir görünüm verilebilir. Asimetrik kaşları olanlara, kaşları eksik olanlara, kaşlarında yara izi olanlara, kaşlarında şekil değişikliği isteyenlere kalıcı makyaj yapılabilir. Açık renk kaşın görüntüsünü koyulaştırmak, kaşların yoğunluğunu artırmak için kalıcı makyaj yapılabilir. Kaşları kısa olanların kaşlarını uzatmak için, kaşlara kavis vermek için ya da ince bir kaşı kalınlaştırmak için kalıcı makyaj yapılabilir.

Göz

Göz kapağının alt ve üst kenarlarıöznın kalıcı makyaj ile belirginleştirilmesi sayesinde gözler anlam kazanır. Lens kullananlar, spor yapanlar, yüzenler için ideal bir çözümdür. Göz kapağının üstüne ve altına uygulanacak eyeliner ve dipliner ile düşük bakışlı gözler kaldırılabilir. Gözlere dolgunluk verilebilir. Bitişik gözler daha ayrık gösterilebilir. Küçük gözler daha büyük gösterilebilir. Dikiş izleri kamufle edilebilir. Seyrek kirpikler daha dolgun gözükebilir. Sürmeli görüntü yaratılabilir.

Dudak

Dudaklara uygulanacak kalıcı makyaj ile düzensiz dudak çizgisi belirginleştirilebilir, dudaklara dolgun görünüm verilebilir ya da çok dolgun dudaklara daha küçük görüntü verilebilir. Dudak içi renklendirmesiyle dudaklara canlı bir görünüm verilebilir. Kaza veya hastalık sonucunda şeklini kaybetmiş dudaklara daha doğal bir görünüm verilebilir. Çok ince olan üst dudaklar daha kalın bir görünüme sahip olabilir. Yaşlılık ve sigara içmekten oluşan dudak kenarındaki çizgiler kamufle edilebilir.

Paramedikal Uygulamalar

• Yara ve yanık izlerini kamufle etmek
• Lekeleri düzeltmek
• Vitiligodan dolayı oluşmuş renk farklılıklarının giderilmesi
• Vücut çatlaklarını kamufle etmek

BİZİMLE İLETİŞİME GEÇİN