İğneli Epilasyon

İğneli epilasyon yöntemi kalıcı epilasyon yöntemleri arasında uygulanan en eski yöntemdir. İstenmeyen tüylerde; alexandrite, diode ütüleme (buz) lazer, n-yağ ve foto epilasyon yöntemlerin uygulanamayacağı rengi çok açık olan tüylerde, ince tüylerde, açık ve sarı tonuna yakın ve beyaz tonlardaki kıllar da başarılı olduğundan bir yöntemdir.

İğne ile epilasyon yöntemi; kişiye özel iğne ile kıl köküne kadar gidilerek kıl köküne zayıf akım uygulanması ile kıl kökünü tahrip etmesi esasına dayanır. Burada tek dikkat edilmesi gereken nokta iğneli epilasyon uygulamaları hijyenik ortamlarda, deneyimli ve uzman kişiler tarafından yapılmalıdır.

İğneli Epilasyon Öncesi ve Sonrası Nelere Dikkat Edilmelidir?

İğneli Epilasyona başlanmadan önce muhakkak epilasyon uygulanacak bölge iyice temizlenmelidir. Su ile bol bol yıkanmalı ve alkol ile silinmelidir. Sonrasında kişiye özel iğne ile epilasyon uygulaması yapılır. İğneli epilasyondan sonra yaklaşık 3 gün güneşle birebir temas edilmemeli ve sıcak su ile keselenip banyo yapılmamalıdır. Yine yaklaşık 1 gün cilde parfüm, pudra veya krem gibi gözenekleri tıkayıcı kozmetik ürünleri kullanılmamalıdır.

Lazer epilasyon mu, iğneli epilasyon mu daha etkilidir? Tercih yaparken nelere dikkat edilmelidir?

Lazer epilasyon, tıbbın önemli teknolojik gelişmelerinden biridir. Geniş alanlarda daha kısa sürede işlem yapılabilmesi, daha az ağrı hissi ve tüylerin lazere uygun olduğu durumlarda daha kısa bir tedavi süreci ile sonuca ulaşılabilmesi en önemli avantajlarıdır. Fakat; lazer teknolojilerinin etkili olamadığı melanin barındırmayan sarı, kızıl ve beyaz kıllarda etkili olabilecek tek sistem de iğneli epilasyon uygulamasıdır. Bunun yanı sıra, özellikle yüz bölgesinde görülen az sayıda tüylenmede, lazer epilasyona bağlı artış yaşanma ihtimali olduğundan bu alanlarda da iğneli epilasyon yapılması daha uygun olacaktır.

BİZİMLE İLETİŞİME GEÇİN