Elektro Biorezonans İle Sigara Bağımlılığı Destek Tedavisi

Sigara Bağımlılığı Destek Tedavisi

Sigara; insan sağlığına gerek fiziksel, gerek ruhsal, gerek ekonomik açıdan zarar veren kanserojenik bir bağımlılık çeşididir. Sigara bırakmak için bir çok yol, ilaç ve psikoterapi gibi yöntemler olmasına rağmen, henüz hiçbiri yüzde yüz başarılı olarak kabul görmemektedir. Tıpta bir çok alanda da kullanılan moraterapi ile sigara bırakma, oldukça başarılı bir yardımcı sigara bırakma yöntemidir.

Elektro Biorezonans Nedir?

Elektro biorezonans cihazıyla yapılan biorezonans tedavilerine verilen genel bir adlandırmadır. Biorezonans ise herhangi bir cismin etrafında meydana gelen elektromanyetik alanda yer alan frekansların veya yaydıkları fotonların tedavi için kullanılmasına verilen isimdir.

Elektro Biorezonans ile sigara bırakma yönteminde; sigaradan ve vücudunuzdan alınan elektromanyetik frekanslar değiştirilerek tekrar vücudunuza yüklenir, bu sayede vücudunuzda bulunan sigaraya ait frekanslar silinmiş olur. Bu da kişinin fiziksel bağlılığını ortadan kaldırılmasına olanak sağlar.

Yani moraterapi ile fizksel bağımlılık düzeltilebilirken, psikolojik bağımlılık düzeltilemez. Elektro Biorezonans  bir elektrik uygulaması, psikolojik tedavi ya da manyetik alan tedavisi değildir.

Elektro Biorezonans Sigara Bırakma Kaç Seans Olarak Uygulanmaktadır?

Elektro Biorezonans  ile sigarayı bırakma, yalnızca tek seans yapılan bir uygulamadır. 45 dakika süren bu seanstan sonra 1 hafta içinde yarım destek seansı, ihtiyaç halinde de 3 ay içerisinde tam destek seansı gerekebilmektedir.

Elektro Biorezonans ile Sigara Bırakma Nasıl Etkiler Gösterir?

Sigara bırakma tedavisi sonrasında kişi sigaranın tadını hatırlamak istemeyebilir, isteği tamamen ortadan kalkabilir, daha önceden hiç içmemiş gibi kendini hissedebilir. Normalde sigara bırakma sonrasında görülebilen sinirlilik hali olmaz, daha çok sakinlik hali ortaya çıkar.

Yine sigarayı bırakanlarda çok fazla görülen iştah artışı, kilo alma gibi durumlar  Elektro Biorezonans sonrasında sıklıkla gözlenmemektedir. Elektro Biorezonans fiziki bağımlılığı düzeltmede kullanılan bir yöntem olduğu için, ağır tiryakilerde daha etkili olmaktadır.

Elektro Biorezonans Sigara Bırakma Uygulaması Nasıl Yapılmaktadır?

Uygulama yapılacağı gün yanınızda her zaman içtiğiniz sigara markasından 2 adet sigarayı getirmeniz gerekmektedir. Kişi bu son 2 sigarayı yarım olacak şekilde içer ve bu sigaralardan elde edilen elektromanyetik frekanslar cihaza yüklenmiş olur.

Mora-terapi sırasında kişi, rahat bir koltukta ellerinde, ayaklarında ve alnında özel elektrotlar bulunacak şekilde 45 dakikalık seansı boyunca elektromanyetik titreşimlere maruz bırakılır. Bu uygulamada hasta herhangi bir ağrı, yanma, sızı hissetmez, hatta hiçbir şey hissetmez. Elde edilen bu elektromanyetik frekanslar aynı zamanda homeopatik sıvıya ve bir çipe yüklenir.

Hastalar bu çipi ve sıvıyı kullanarak sigara bırakma terapisinin idamesini sağlar. Bu sıvı sigara bırakma seansı sonrasında sigara içme isteği olduğu dönemlerde dil altına damlatılmaktadır. Çip ise vücuda bir bantla yapıştırılarak, 1 ay boyunca vücuda frekans sağlaması hedeflenir.

Sigara Bırakma Terapisi Sonrası

Seans sonrasına özellikle ilk 48 saatte bol su içmesi önerilmektedir, sigaranın bırakılmasına bağlı ilk bir iki gün zor geçecektir. Hastalara verilen sıvı ve çip kullanılmalıdır. Hastalar bu yöntemde iki günden sonra sigara içilen ortamlardan uzak durmasına gerek yoktur.

Destek Seansı

Özellikle ilk 7 günde sigaraya karşı bir istek duyuluyorsa, hastalar ücretsiz destek seansına gelmelidirler. Destek seansından sonra sigarayı bırakma isteği pekişecektir. Yine ilk 3 ay içerisinde bir adet destek seansı sağlanmaktadır.

Elektro Biorezonans ile Sigara Bırakmanın Yan Etkileri Var mı?

Elektro Biorezonans; genel itibarıyla doğal, yan etkisiz bir uygulamadır. Daha çok eşitleme, dengeleme ve normalleştirme prensiplerine göre çalışır. Hastalar Elektro Biorezonansdan dolayı bir yan etki yaşamazlar. Ancak sigarayı bırakmanın yaratacağı halsizlik, yorgunluk, idrara çıkma alışkanlığında değişiklikler, bulantı hissi, terleme belli dönemlerde görülebilir.

Elektro Biorezonans Başarı Oranı Nedir?

15 yıllık yapılan çalışma ve istatistiklerde uygulama yaptıranların %92 gibi büyük bir kesiminde bu terapi etkili olmaktadır, yine ortalama olarak %80 lik kesimde sigara bırakmada başarılı olunmuştur. Elbette kişinin de sigarayı bırakmayı arzulaması gerekmektedir. Özellikle yüksek tiryakilerde başarı oranı oldukça iyidir.

Elektro Biorezonans İle Sigarayı Bırakma Kimlere Uygulanmaz?

Kalp pili olan hastalara, epilepsi-sara hastalarına, hamileliğin özellikle ilk 3 ayında olanlara uygulanmaz. Bunların haricindeki sağlık sorunları Elektro Biorezonans uygulamasına engel değildir.

Sigarayı Bırakmada Tek Seans Yeterli Olur mu?

Normal şartlarda Elektro Biorezonans ile sigara bırakma tek bir seanstır ve sigarayı bırakmaya yardımcı olmakta yeterlidir. Ancak hastalar ek destek seansı alabilmektedir. Yine çipe ve homeopatik sıvıya yüklenen frekanslar, hastaya sigarayı bırakmaya yardımcı olmaya devam ederler.

Tedavi Sonrasında Sigara Bırakılınca Kilo Alır Mıyım?

Elektro Biorezonans sonrasında nomalde olabilen, kaygı ve tatminsizlik hislerine bağlı iştah ve aşırı yemek isteği olmayacaktır. Böyle bir istek varsa kişinin kendisinden kaynaklanan bir durumdur.

Sigara Bırakma Garantisi Verilebilir mi?

Tıpta hiçbir şey yüzde yüz oranında garantili değildir, uygulama iyi bir sigarayı bırakmada yardımcı yöntem olsa da bu durumun kişinin kararı altında olan bir hadise olduğu hatırda kalmalıdır. Tüm tedavi yöntemleri, seanslarına rağmen sigarayı bırakamayacak bir kısımda olabilir.

*Bu Sayfa ( Sigara Bağımlılığı Destek Tedavisi ) Bilgilendirme Amaçlıdır.

BİZİMLE İLETİŞİME GEÇİN