Genital | Özel Bölge Lazer Epilasyon

Fizyolojik olarak tüm bireylerde genital bölgede kıllanma görülmektedir ve bu bölgeye düzenli olarak çeşitli yöntemlerle epilasyon uygulanmaktadır. Bayanlarda genital bölgede yaygın olarak kullanılan epilasyon yöntemleri jilet, ağda veya tüy dökücülerdir. Bu yöntemlerin tamamı geçicidir ve kısa sürede kıllar tekrar büyür.

Her zaman tüylerden arınmış, temiz ve pürüssüz bir cilde sahip olmak için jilet uygulaması en az haftada bir, ağda ise en az ayda bir yapılmalıdır. Genital bölgede cilt yapısı oldukça ince ve hassastır, diğer bölgelere gore daha kolay tahriş olur. Jilt ve ağda gibi genital bölge epilasyon yöntemlerinin sık kullanılması bir sure sonra ciltte tahriş, kızarıklık, renk değişiklikleri ve batık kıl oluşumuna sebep olabilmektedir.

Diğer vücut bölgelerinde olduğu gibi genital bölge için de en etkili ve konforlu kalıcı epilasyon yöntemi lazer epilasyon dur. 6 – 8 haftalık giderek uzayan aralıklarla yapılacak 6 – 8 genital bölge lazer epilasyon seansı sonrası kıllar bayanlarda %80 – %90 oranında kalıcı olarak azaltılabilir.

Lazer Epilasyon Genital Bölgede Ne kadar Etkilidir?

Cilt ve kıl tipine göre uygun seçilmiş cihaz ve doğru belirlenmiş tedavi parametreleri ile çalışıldığında genital bölge lazer epilasyon a çok iyi cevap verir. En iyi sonuç alınan vücut bölgelerindendir.

Genital Bölge Lazer Epilasyon İşleminin Yan Etkileri Var mıdır?

Genital bölge lazer epilasyon işleminin doğru uygulandığında diğer vücut bölgelerinde olduğu gibi yan etki riski çok düşüktür. Seans sonrası ciltte kızarıklık, kıl köklerinde kabarıklık, nadir durumlarda su toplama görülebilir. Bu etkilerin tamamı geçicidir, 24 saat ile 1 hafta içinde kendilinden düzelir.

Genital bölge lazer epilasyon işleminin yumurtalıklara zarar verdiği, kısırlığa sebep olduğu gibi iddialar gerçek dışıdır. Lazer ışığı ancak kıl köküne ulaşacak kadar derinliğe inebilir ve iç organlara ulaşmaz. Bu iddialar ağdası, kremi, epilatörü ile oldukça büyük olan epilasyon pazarından daha fazla pay almak isteyenlerin ortaya attığı kara pazarlama söylemleridir.

BİZİMLE İLETİŞİME GEÇİN