Sırt Bölgesi Lazer Epilasyon

Günümüz modern insanının istenmeyen kıllarla mücadelede en çok tercih ettiği yöntemler arasında lazer epilasyon gelmektedir. Ağda, tüy dökücü kremler, jilet gibi geçici çözümler hem zaman almakta hem de mevcut olan kıl veya tüyleri çoğaltmaktadır. Erkeklerin rahatsız olduğu bölgelerden birisi de sırt ve bel bölgesindeki kıllardan tamamen kurtulmaktır.

Erkek Sırt Lazer Epilasyon Nedir?

Erkek sırt lazer epilasyon işlemleri eskiden çok normal karşılanmıyordu. Artık günümüzde kadınlar kadar erkeklerde lazer epilasyon uygulamaları yaptırıyor. En çok bayanlar tarafından tercih edilen bu uygulama teknolojiler geliştikçe erkekler de son zamanlarda lazer epilasyon uygulaması için klinik arayışına giriştiler. Başta erkek sırt epilasyon olmak üzere, lazer epilasyon uygulamaları dendiğinde en çok başvurulan ve talep gören bölgeler ense, kulak üstündeki kıllar, boyun, sakal üstündeki kıllar, kaş arası, koltuk alt, göğüs, kollar ve bacaklar dır. Erkek sırt epilasyon işleminde tüm sırt taranır ve pürüzsüz olması amaçlanır. Erkek sırt lazer epilasyon yaptırmak günümüzde son derece konforlu bir uygulamadır. Jilet, ağda, tüy dökücü kremler ve kısaltma makineleri ne yazık ki sadece 5 gün pürüzsüzlük sağlamakta en geç 3 haftada eski haline döndürmektedir.Özellikle erkeler kıllarını hijyenik ve estetik bulmazlar. Bu bölgedeki kıllar hijyen iyi sağlanmazsa, mantar, bakteri, sivilce gibi enfeksiyonlara sebebiyet verebilir.

Erkek Sırt Lazer Epilasyon Sonuçları

Erkek sırt lazer epilasyon uygulamalarında başarı elde edilmemesi söz konusu değildir. Ancak işlemin başarı oranı kişiden kişiye değişkenlik gösterebilmektedir. Erkek sırt lazer epilasyon işleminde sırtta bulunan kılların kalın ve sert olması ve ya çok ince olması, kılların gelişimlerini tamamlayamaması seans sayısını arttrısa da başarı oranını da yükseltmektedir. Bu yüzden erkek sırt lazer epilasyon işleminde buz lazer tedavisiyle seans süresi 30-60 dk arasında ve 8-10 seansta istediğiniz sonucu elde edersiniz. İlk seans ile %30-50 civarında bir azalma sağlanmaktadır.

Erkek Sırt Lazer Epilasyon Sonrası Nelere Dikkat Edilmelidir?

Erkek sırt lazer epilasyon uygulamasından sonra ılık bir suyla banyo yapabilirsiniz fakat 1-2 gün kese yapmaktan kaçınmalısınız. Erkek sırt lazer epilasyon sonrası kızarıklığa karşı ne yapılmalı? Sırt lazer epilasyon cildinizi kurutabilir bunun için nemlendirici kremlerle nemlendirmeniz önerisinde de bulunmalıyım. Bunu erkek sırt lazer işleminden sonra ilk hafta, günde iki defa sürebilirsiniz.

Erkeklerde Sırt Lazer Epilasyonun Faydaları Nedir?

.Erkeklerde sırt lazer epilasyon yaptırdığınızda toplumdan kendinizi dışlamazsınız.
.Erkek sırt lazer epilasyonun sırtta; jilet, ağda ve diğer kısaltma işlemleri neticesinde oluşan batıklar ve kıl dönmelerinin de tek çözüm yöntemidir.
.Ekeklerde sırt lazer epilasyon işlemi oldukça şık, etkili, konforlu, hızlı ve güveniliir bir uygulamadır.
.Günlük rutinde uygulanan tıraş, ağda, tüy dökücü krem gibi uygulamalar hem 3 hafta süre kadar yüzeysel bir fayda sağlamakta hemde sırt lazer epilasyon işlemine göre daha maliyetli olmaktadır.
.Erkek sırt lazer epilasyon işleminin en iyi faydasından biri ise her zaman her şekilde istediğiniz kıyafeti giyebiliyor olmanız çünkü koltuk altınız her zaman temiz ve pürüzsüz kalacak.
.Özellikle yazın erkekler tarafından denize girildiğinde pürüzsüzlük tercih edilmekte erkek sırt lazer epilasyon sayesinde çok yoğun olan kıllardan kurtula bilinmektedir.

Erkeklerde Sırt Lazer Epilasyon Acılı Bir İşlem mi?

Yine lazer epilasyon acısı kişiden kişiye değişmektedir. Kişinin acı düzeyi, kıl kalınlığı, ten rengi, kullanılan cihaz, kişinin kullandığı ilaçlar belirleyici rol oynamaktadır.

BİZİMLE İLETİŞİME GEÇİN