Koltuk Altı Lazer Epilasyon

Koltuk altı lazer epilasyon uygulamasını almak isteyenlerin zihninde birtakım soru işaretleri bulunur. Tıbbın pek çok farklı alanında kullanılan lazer cihazı, oldukça iyi sonuçlar alınmasını sağlar. Koltuk altındaki terlemeleri azaltacak olan lazer uygulaması, ter ve koku gibi sorunların azalmasına yardımcı olur.
Koltuk altı lazer epilasyon uygulaması ile kendinizi çok daha rahat ve konforlu hissedersiniz. Koltuk altı, sürekli olarak temizlik ister. Estetik açıdan da kontrol altında tutulması gereken bir bölge olan koltuk altına, günümüzde kadın ve erkek pek çok insan tarafından lazer yaptırılır. Kendinizi daha mutlu ve rahat hissetmenizi sağlayan bu uygulama ile gün içinde, terlediğinizde koltuğunuzun altını düşünmek zorunda kalmazsınız.

Koltuk Altı Lazer Epilasyon Nasıl Yapılır?

Lazer cihazı kılların köklerini hedef alır. Işınlar, kıl köklerini tamamen yakar ve yok eder. İstenmeyen kıllar için kolay ve kesin bir çözüm olan lazer uygulamasının çok iyi sonuç verdiği yerlerden biri olan koltuk altı lazer uygulaması birkaç aşamada yapılır:

.Koltuk altı bölgesi iyice dezenfekte edilir.
.Uygulamadan 3-4 gün önce kıllar kısaltılabilir.
.Koltuk altı bölgesinde uygulama yapılacak alan belirlenir.
.Cilt ve kıl yapınıza uygun olarak lazer cihazı ayarlanır.
.Uygulamanın ardından yan etkileri ve yanma hissini önleyen kremler kullanılır.

Koltuk Altı Epilasyon Uygulamasından Sonra Ne Yapılır?

Uygulamanın ardından ılık bir duş almanız mümkündür. Ancak koltuk altınıza birkaç gün kese yapmamalısınız. Nemlendirici kremler kullanarak koltuk altınızdaki yanma hissini önleyebilirsiniz.

Koltuk Altı Epilasyon Uygulamasından Ardından Terleme Biter mi?

Kişiye göre değişmekle birlikte koltuk altı lazer epilasyon uygulamasının ardından genel itibarıyla terleme ve kötü koku olmaz. Ancak aksi durumlara da rastlanmıştır.

Koltuk Altı Epilasyon Uygulamasının Yan Etkileri Var mıdır?

Lazer cihazından yayılan ışın, lenf bezlerine zarar vermez. Bundan dolayı sağlık açısından bu uygulamanın zararlı olduğu söylenemez. Hamile olan kadınlar için koltuk altı lazer uygulaması önerilmez. Emzirme dönemindeki kadınlar için de uygun değildir.

Koltuk Altı Lazer Süresi ve Seans Sayısı Nedir?

Alexandrite lazer cihazı ile yapılan uygulama, birkaç dakika sürer ve toplam 6-8 seansta bölgede bulunan kıllar büyük oranda temizlenir. Seansların aralıkları 1,5-2 aydır.

Bölge, Kıllardan Tamamıyla Temizlenir mi?

Lazer epilasyon ile bölgedeki kılların tamamıyla temizlendiği söylenemez. Bu durum, kadın ve erkeğe göre değişir. Kılların kalınlığı ve yoğunluğu da uygulamada önemlidir. Ancak kişiye göre değişmekle beraber % 80 oranında temizlik sağlanır. Geriye çok az kıl kalır. Bunlar da ince kıllardır.

BİZİMLE İLETİŞİME GEÇİN