Kalıcı Makyaj Uygulamaları

Microblading

Microblading kalıcı makyaj kaş teknikleri arasında doğallıkta gelinen son noktadır. Geleneksel kalıcı makyaj kıl teknikleri ile kıyaslandığında yarı kalıcı olarak kabul edilir ve manuel bir uygulamadır. Kalıcı makyaj mikropigmentasyon uygulamasındaki gibi cihaz kullanılmaz. Pigmentlerin epidermise yerleştirilmesi kalıcı makyaj kıl tekniğinde kullanılan iğnelerden üç kat daha ince ve çoklu-sıralı iğneler kullanılarak yapılır. Rengi yüzeye yakın yerleştirdiğimiz için net ve çok ince görünür. Bu yüzden doğal bir görüntü elde edilir.

Bu yöntem kaşların görünümünü güzelleştirmek isteyen ve yüz estetiğine önem veren herkes için idealdir. Sonuçlar mevcut kaş kıllarının arasında gerçek kıl görünümünden farksız ve doğal görünümlüdür. Saç ve kıl dökülmesine yol açan Alopesi, Trikotilomani hastaları, başka koşullardan muzdarip veya kaşlarından hoşnut olmayan kişiler için MICROBLADING sistemi oldukça uygundur.

Bu yöntemde kullanılan pigmentler asıl kaş rengine uyması sonucu doğal, kusursuz ve dolgun görünümlü bir kaş yaratılır. Uygulama sonrası kaşlar daha koyu görünür ancak bir hafta sonra renk daha açılır, iki hafta sonra cildin rengi ne kadar tutacağı ortaya çıkar ve tam üç hafta sonra bir rötuş uygulamasının yapılarak rengin tam oturması sağlanır.

İşlemin kalıcılığını etkileyen farklı faktörlere dayalı olarak cilt yapısı vs. yaklaşık 1 yıl  dayanabilir. Ancak kişinin koyu görüntü tercihine bağlı olarak daha kısa sürede de yeni bir uygulama yapılabilir.

İşleminizin yapımında hijyen olması her malzemenin tek kullanımlık olması, klinik ortamında yapılması ve uygulayıcınızın uzmanlığı ve bu konudaki bilgisi çok önemlidir. Bu sebeple uzmanınızdan bir ön görüşme randevusu alarak ve sizin yüzünüze uygun kaş tasarımı yaptırarak birlikte karar vermeniz tavsiye edilir.

Dudak Kontürü

Dudaklarda yepyeni bir görüntü elde etmek bahara ve yaza daha belirgin, dikkat çekici, estetik dudaklar ile girmek için çeşitli estetik uygulamalar yaptırabilirsiniz. Dudakların yüz hatları ile orantılı, kontürlü, dolgun olması, renginin rujsuz bile canlı ve çekici durması her kadının hayalidir. Kalıcı makyaj ile ruj uygulaması veya sadece kontür uygulaması gibi tedaviler yapılabilir.

Kalıcı makyaj ile dudaklara istediğiniz renkte ruj uygulaması yapılabilir. Bu uygulama kırmızı, pembe, toprak veya şeftali tonlarında yapılabilir. Bunun yanı sıra aynı kalıcı makyaj tedavisi ile dudak çizgisi de vurgulanabilir ve dudaklar ön plana çıkartılabilir. Bu şekilde hem dudak daha estetik hale getirilir hem de dudaklarında çeşitli sağlık problemlerinden dolayı hacim, şekil, kontür bozukluğu yaşayan kişilerde tedavi sağlanır. Kısacası bu uygulamalar hem estetik kaygıların giderilmesinde hem de sağlıklı bir görüntü yaratıp hastalık izlerinin silinmesinde oldukça başarılı ve tercih edilen tedavilerdir.

Kalıcı makyaj ile yapılan dudak şekillendirmesinin belli bir kalıcılık süresi vardır. Bu süre yaklaşık 1-2 senedir kişin tercihi doğrultusunda daha kısa süredede uygulama tekrarı yapılabilir. Etkisi geçen görüntü bir anda tedaviden önceki haline aniden geri dönmez. Bu durum etkinin yavaş yavaş kaybolması ile başlayacaktır. Kaybolması yavaş olacağı için kişiyi rahatsız etmeyecektir.

Kalıcı dudak konturu yapıldıktan sonra 4-5 gün dikkat edilmeli ve uzmanın önerdiği krem sürekli olarak sürülmelidir.

Kalıcı makyaj işlemi hijyen olması her malzemenin tek kullanımlık olması, klinik ortamında yapılması ve uygulayıcınızın uzmanlığı, tecrübesi ve bu konudaki bilgisi çok önemlidir. Bu sebeple uzmanınızdan bir ön görüşme randevusu alarak aklınıza takılan tüm soruların cevabını uzmanınıza sorarak işleme birlikte karar verip uygulamaya başlamanızı tavsiye ederiz.

Kalıcı Dipliner

Bakışlarınızın daha etkileyici ve estetik olmasının yanında pratik kullanım sağlayan kalıcı dipliner kalıcı makyaj uygulamalarından biridir. Göz kapağının üst kısmına uygulanan kalıcı dipliner uygulaması gözleri vurgulamak için oldukça etkilidir.

Göz makyajının bir parçası olan dipliner uygulaması gözün şeklini etkileyen bir uygulamadır. Gözleri ön plana çıkaran bu uygulama doğru şekilde yapılmalıdır. Çünkü yanlış, eğri ya da göz şekline uygun olmayan dipliner uygulaması oldukça kötü bir görünüme sebep olabilir. Ancak kalıcı dipliner uygulamasında uzman tarafından göz şeklinize en uygun şekilde çizim yapılabilmektedir. Bununla birlikte her gün yapılan bu zaman alıcı ve zahmetli uygulama kalıcı dipliner ile pratik ve oldukça kullanışlı hale gelmektedir.

Kalıcı dipliner uygulamasında göz kapağının kirpik ile birleştiği kısma işlem yapılarak daha belirgin hale getirilir. Bu işlem için özel boyalar ve cihaz kullanılır. Kullanılan boyalar tamamen doğal ve katkısızdır. İşlem öncesinde mutlaka örnek bir çizim yapılarak yüze uygun olup olmadığına karar verilmelidir. Ardından uygulanacak kısım temizlenip anestezik krem sürülerek uyuşturulur. Özel bir cihazla doğal doya belirlenen kısma işlenir. Burada boya rengi de önemlidir. Kişinin teni ile uyumlu olarak siyahın tonları seçilmelidir. İşlem ortalama 1-1,5 saat sürmektedir. İşlem sonrası iyileşme süreci bir haftayı bulabilmektedir. Kişi uygulama sonrasında günlük yaşantısına dönebilir.

Kalıcı eyeliner ve dipliner birbiri ile karıştırılabilmektedir. İkisi arasındaki fark şudur:

Kalıcı eyeliner: Daha kalın, daha belirgin ve keskin hatlı çizgilerden oluşur.

Kalıcı dipliner: Daha soluk, ince, sade ve doğal bir görünüm verir.

Kişi makyaj alışkanlıklarına göre tercih yapabilir. Günlük daha çarpıcı makyaj yapıyorsa kalıcı eyeliner, daha doğal ve hafif yapıyorsa kalıcı dipliner uygulayabilir.

Kalıcı dipliner uygulaması tamamen kalıcı bir işlem değildir. Çünkü dövme gibi derinin çok alt katmanlarına işlem yapılmamaktadır. Ayrıca kullanılan boyalar da farklıdır. Bu nedenle kalıcılık süresi 3-5 yıl arasındadır. Burada kalıcılık süresi kullanılan boyacilt yapısına, yapan kişinin işçiliği ve yapılan bakıma göre değişebilir. Kullanımı pratik ve oldukça kolay olan kalıcı dipliner uygulaması mutlaka profesyonel bir uzman tarafından yapılmalıdır. Çünkü yanlış işlem yapılması telafisi zor durumlara yol açabilmektedir. Kullanılan malzemenin kalitesi, hijyenin yanında yapan kişinin de el becerisi başarılı sonuçlar almak açısından önemlidir.

Kalıcı Eye Liner

Gözler vücudun en önemli organlarından birisidir. Yüzümüzün bütün anlamı gözlerimizde saklıdır. Kalıcı göz makyajı eyeliner şeklinde uygulanır. Kalıcı göz makyajından önemli olan naturel durmasıdır. Yapmış olduğumuz tüm uygulamalarda öncelikle doğallığa önem verilmektedir. Amaç kirpik dibine koyuluk vermektir. Eyelinerın inceliği ve kalınlığı kişinin isteği doğrultusuna dayanır. Uygulama yapılmadan önce kişiye bir ön çizim yapılır ve daha sonra uygulamaya başlanır. Kalıcı göz makyajı göz kapağının hem altına hem üstüne uygulanabilir. Sadece üst veya sadece alt da tercih edilebilir kişinin isteğine kalmıştır.

Kalıcı göz makyajı uygulaması kalıcı makyajda da çok önemli bir uygulamadır. Kesinlikle hatayı tolore etmez. Bu yuzden uzman ve tecrübeli kişiler tarafından yapılmalıdır.

Kalıcı göz makyajı uygulamalarında ağrı ve acının minimum düzeyde olması için öncesinde anestezik bir krem kullanılır. Ayrıca hassas dokuda çalışma yapılacağı için uygulama süresi daha kısa tutulup seans sayısı üçe çıkarılabilir.  Böylece yavaş yavaş ve sağlıklı bir işlem yapılmış olur.

Kalıcı göz makyajı yapıldıktan sonra gözlerde bir miktar kızarma olabilir. Bu durum normaldir ve birkaç saat içinde kendiliğinden geçer.

Kalıcı makyaj işlemi hijyen olması her malzemenin tek kullanımlık olması, klinik ortamında yapılması ve uygulayıcınızın uzmanlığı, tecrübesi ve bu konudaki bilgisi çok önemlidir. Bu sebeple uzmanınızdan bir ön görüşme randevusu alarak aklınıza takılan tüm soruların cevabını uzmanınıza sorarak işleme birlikte karar verip uygulamaya başlamanızı tavsiye ederiz.