Vucudunuzu Masaj İle Şımartın

Medikal Masaj Nedir, Yararları Nelerdir ve Nasıl Yapılır? 

Medikal Masaj tıbbi alanda başarıları kabul görmüş, vücuttaki farklı fiziksel problemleri gidermek ve vücut hareket kabiliyetini artırmak amacıyla uygulanan bir manuel terapi yöntemidir.

Medikal Masaj Nedir?

Medikal masaj, diğer bir söylem ile klinik masaj bir manuel terapi yöntemi olarak kabul gören, vücut üzerinde geniş etki alanına sahip tamamlayıcı bir tedavi biçimidir. Medikal masaj, vücut üzerindeki ağrı merkezli rahatsızlıklara odaklanırken aynı zamanda sistematik bası hareketleriyle vücut kan dolaşımını artırırarak hastanın haraket kabiliyetini yükseltmesinde yardımcı olur.

Medikal masaj, aynı zamanda bir fizik tedavi ve rehabilitasyon yöntemidir. Medikal masaj tekniği uygulamaları hasta üzerinde psikolojik rahatlama sağlarken, hastanın yaşam kalitesini artırmada önemli rol oynamaktadır. Medikal masaj fiziksel ve mental etkileri bilimsel olarak kanıtlanmış, günümüzde yaygın bir tedavi methodu olarak uzman fizyoterapistler kontrolünde uygulanmaktadır.

Medikal Masaj Nasıl Yapılır?

Medikal Masaj terapisi vücudun yumuşak dokularına etki eden bir manuel terapi uygulamasıdır ve cilt, kaslar, tendonlar, bağlar, kas ve kas gruplarını çevreleyen alan üzerinde oluşan rahatsızlıkların giderilmesinde başarılı sonuçlar verir. Medikal masaj uygulanacak hasta, uygulama öncesi bir dizi teste tabi tutulur ve test sonucu hastanın sistematik problemlerine ve rahatsızlıklarına göre kişiye özel bir terapi programı hazırlanır.

Medikal masaj terapisi bir dizi farklı terapiyi içinde barındırır ve medikal masaj terapisinin uzman fizyoterapistler kontrolünde uygulanması hayati önem taşımaktadır. İsveç masajı, Tayland masajı, spor/kas masajı, Lenf drenaj masajları başlıca medikal masaj terapileri arasında yeralmaktadır ve düzenli seanslar ile hastanın iyileşme grafiğini başarıya ulaştırır.

Medikal Masaj Terapisinin Yararları Nelerdir?

 1. Medikal masaj ölçülebilir sonuçlara odaklanan, vücudun ağrılı bölgelerine veya ağrı merkezli problemlerinin üzerine el ile sistematik olarak farklı tekniklerle bası uygulanarak başvurulan yaygın bir fizik tedavi ve manuel terapi yöntemidir.
 2. Medikal masaj olumlu etkileri tıbbı olarak kanıtlanmış, özelikle kas ağrısı şikayeti ile başvuran hastalar üzerinde kısa sürede hızlı etki gösteren bir tedavi yöntemidir. Medikal masaj vücut anatomik haritası baz alınarak uygulanır ve vücut üzerinden birden fazla olumlu etki kaydeder. Medikal masaj uygulaması ani kas tutulmaları, yorgunluk, omurgada huzursuzluk hissi gibi durumların çözümlenmesinde hızlı etkili bir yöntemdir.
 3. Medikal masaj vücut üzerine uygulanan baskı teknikleri ile kan ve lenfatik sıvıların akışının arttırarak kan dolaşımını hızlandırır, vücuttaki oksijen akışını artırır, sinirleri uyarır ve bu sayede vücut üzerindeki gerginliği azaltır. Medikal masaj, kasların yenilenmesine ve gevşemesine yardımcı olur. Medikal masaj uygulaması sayesinde yüksek ağrı eşliğine sahip gergin kaslar toksinlerinden arındırılır ve güçlendirilerek vücudun iyileşme sürecine yardımcı olur.

Medikal Masaj Terapisinin Tedavi Alanları Nelerdir?

Medikal masaj terapisi alternatif manuel terapi yöntemi olarak özelikle kas problemlerine bağlı ağrı tedavisinde yaygın olarak başvurulan bir yöntemdir. Medikal masaj genellikle sakatlıktan yeni kurtulan hastaların rehabilitasyonu üzerinde başarılı sonuçlar vermektedir.
Medikal masaj terapisi az çalıştırılan kaslarda kan dolaşımını artırarak vücut performansını olumlu seviyelere yükseltmeyi hedefler ve aynı zamanda vücuttaki kronik kas gerginliğini hafifleterek skar dokusunu çözebildiği için spor yaralanmalarında sıkça başvurulan bir tamamlayıcı tedavi yöntemidir.

Medikal masaj terapisinin yaygın olarak kaslardaki yorgunluk ve ağrıları azalttığı tıbbi açıdan kanıtlanan bir veridir ve medikal masaj terapisi kasların güçlenmesini sağlarken biriken toksit maddelerin atılımına yardımcı olmaktadır.

Medikal Masaj Terapisinin Avantajları Nelerdir?

Medikal masaj terapisi vücut üzerindeki ağrı merkezlerine el ile bası yapılarak uygulanan manuel terapi tedavi yöntemidir. Medikal masajın terapilerinin kronik rahatsızlar üzerinde kanıtlanmış başarılarının yanısıra kan dolaşımını artırmasıyla vücut üzerinde olumlu etki yaratan bir dizi avantajı da beraberinde getirir.

Medikal masaj terapisi uygulaması esnasında kan dolaşımı hızlanır ve kasların uyarılması sağlanır. Bu sayede medikal masaj terapisi aynı zamanda ciltte sıkılaşma ve parlıklık etkisi yaratır.
Medikal masaj terapisi, sinir sistemi üzerinde olumlu etki yaratır. Bu nedenle medikal masaj fiziksel rahatsızlığı bulunan hastaları aynı zamanda mental olarak da olumlu yönde iyileştirme etkisine sahiptir.

Diğer Masaj Uygulamalarımız

 • Klasik Masaj
 • Viseral Masaj
 • Refleksoloji Masajı
 • Ağrı Giderme
 • Skolyoz
 • Boyun Düzleşme
 • Rahatlatıcı Masaj
 • Ayak Masajı